#4. Ten z Coś za mną chodzi i Binoche tańczącą z kozami

April 2, 2015

Witojcie! Nie było nas tydzień dłużej niż planowaliśmy, ale wszystkim lubiącym nasz fanpage grzecznie się z tego faktu wytłumaczyliśmy. W skrócie - konieczność zakrzywienia czasoprzestrzeni i coś bardziej prozaicznego - wstrzelenie się z kolejnymi nagraniami tuż po tych najważniejszych wakacyjnych premierach i uniknięcie praktycznie bezfilmowych Wielkanocy i majowego weekendu.

Trzy tygodnie dostarczyły nam konkretnej dawki informacji z pogranicza popkultury, tak nieprawdopodobnych, że zdecydowaliśmy się zrezygnować z jakichkolwiek primaaprilisowych żartów, bo duża część poniższego spisu treści brzmi lepiej niż niejeden dowcip. U nas więc zgrywy nie będzie, wyłącznie potwierdzone donosy :) .

Co w karcie dań? Przede wszystkim konferencja Disney'a dla inwestorów i podsumowanie wszystkich ostatnich informacji z odległej galaktyki. Powroty znanych i uznanych marek na szklane ekrany, Bond, Transformersy i Liam Neeson rzucający kino akcji. Pokaźna komiksowa sekcja specjalna to zbiór plotek potwierdzonych bardziej i tych mniej, ze wszystkich trzech obozów - Marvela, Warnera i Foxa.

Polecanki dziś obfite, okres świątecznego kinowego letargu sprzyja nadrobieniu zaległości lub sięgnięciu po te mniej znane pozycje. Polecamy Kopciuszka i najciekawszy horror ostatnich lat - Coś za mną chodzi. Z rezerwą zwracamy uwagę na Zbuntowaną, z ciekawością spoglądamy na Sils Marię i ledwie prześlizgujemy się po fantastycznym Ex Machina.

Jeśli chcecie dowiedzieć się również jaki tajemniczy symbol nosił na swoim pierwszym tornistrze Wojtek i kto w ostatnim tygodniu dybał na jego życie nie możecie przegapić tego odcinka.