Jurassic World - odcinek specjalny [ze spoilerami]

June 19, 2015

Targi E3 w Los Angeles już za nami... wróć, to nie ten podcast. DINOZAURY! Co tam jakieś targi, targi są co roku, a na nową przygodę z dinusiami czekaliśmy 14 lat. Nie mogliśmy nie uczcić tego wydarzenia.

Nostalgia, wspomnienia i ciekawostki sprzed 22 lat. Które sceny śniły się kilkuletnim kinomanom po nocach, jak wyglądał czas premiery przełomowej pierwszej części cyklu w Polsce okresu przemian, gdzie wymienialiśmy się naklejkami z dinozaurami, jak powstał dźwięk kroków T-Rexa, czym był czarny poniedziałek i jak miał pierwotnie wyglądać finał tego klasyka kina rozrywkowego - to wszystko i więcej w segmencie wspominkowym.

Po otarciu łez wzruszenia zabraliśmy się za nowy film Colina Trevorrowa. Czy Wojtek przestał być aż tak sceptycznie nastawiony do powrotu marki? Kto zachwycił chłodem i urokiem, kto zawiódł przezroczystością, a kto ma wąsy i obciachową kamizelkę? Jak miał wyglądać Jurassic Park 4 AD 2007, który dinozaur nie przeszedł przez sito montażu, kto z kim nie całuje się w Parku i dlaczego, i o co chodzi z tymi cholernymi szpilkami?!